Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Szlakiem latarni morskich

05 kwiecień 2010r.

Latarnie morskie występujące nad morzem są bardzo charakterystycznym elementem tamtejszego krajobrazu. Niegdyś pełniły bardzo ważną funkcję, będąc znakami nawigacyjnymi, umieszczonymi wysoko na wieży, wskazywały ląd żeglarzom. Dziś natomiast są już obiektami nie używanymi, ale większość z nich zachowała się w bardzo dobrym stanie.


Małe kurorty czekają na turystów

08 kwiecień 2010r.

Od jakiegoś czasu, coraz więcej osób, zamiast wypoczynku w największych miastach nadmorskich, zdecydowanie woli wybrać mały kurort. Zwłaszcza, że tego typu kurortów mamy coraz więcej i cieszą się one sporą popularnością wśród turystów. Mają one także wiele zalet, które zauważają z pewnością ci, dla których podczas urlopu liczy się przede wszystkim cisza oraz spokój. W większych kurortach na plażach często panuje tłok, a w centrum miasta zetkniemy się z gwarem i hałasem.


Darłowo

02 kwiecień 2010r.

Królewskie Miasto Darłowo (jak brzmi oficjalna nazwa miejscowości) jest bardzo chętnie odwiedzaną miejscowością nadmorską. Darłowo to nie tylko wspaniałe plaży i czysta woda, ale także urokliwe miasteczka z wieloma pięknymi uliczkami i atrakcyjnymi zabytkami. Nie trzeba całych dni spędzać na plaży, gdyż w mieście czeka na nas wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.