Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Gdynia nad morzem

30 marzec 2010r.

Czy już wiesz, że musisz odwiedzić Gdynię, jeśli chcesz być w niezwykłym miejscu i czasie? Czy chcesz sam zobaczyć, w samym centrum miasta, zachowane i wypielęgnowane oryginalne kaszubskie domki, pamiętające kuracyjną osadę rybacką? Czy chcesz zobaczyć niezwykłą, słynną gdyńską architekturę modernistyczną?


Rodzinne wczasy w Trójmieście

01 kwiecień 2010r.

Rodzinne wczasy w Trójmieście Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot, są miastami najchętniej odwiedzanymi przez turystów, w sezonie letnim. Tu bowiem każdy znajdzie coś dla siebie: są i piaszczyste plaże, i piękne zabytki, szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Te trzy miasta są niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym, nic więc dziwnego, że co roku przyciągają tak dużą liczbę turystów. Na zwiedzających czeka tu między innymi gdańska fontanna Neptuna czy sopockie molo, z którym kojarzone jest Trójmiasto.


Zabytki w mieście Gdynia

25 maj 2010r.

Zabytki w mieście Gdynia Centrum Gdyni (rejon ulic: Starowiejskiej, Portowej i Świętojańskiej) jest najstarszą częścią miasta. Zabudowa tego rejonu pochodzi w większości z lat 20. i 30. XX w. Ulica Starowiejska była na pocz. XX stulecia główną drogą dawnej wsi Gdynia. W domu pod nr 50 mieściło się w latach 1928-1930 prezydium miasta Gdyni (tablica upamiętniająca pierwszego burmistrza Gdyni Augustyna Krausego).


Redłowo - dzielnica Gdyni

23 maj 2010r.

Redłowo dzielnicą Gdyni Redłowo to dzielnica Gdyni położona u podnóża Kępy Redłowskie). Kościółek pw. Matki Boskiej Bolesnej z końca XVII w., po rozbudowie w 1947 r. stanowi prezbiterium współczesnego kościoła. Przy ul. Legionów Cmentarz Obrońców Wybrzeża, na którym pochowany jest bohaterski dowódca obrony Gdyni w 1939 r. płk Stanisław Dąbek.


Orłowo - dzielnica Gdyni

21 maj 2010r.

Orłowo nad zatoką, Urocza dzielnica willowa Gdyni, dawne letnisko. W 1828 r. niejaki Hans Adler założył tu gospodę, do której przybywali letnicy z sąsiedniego Sopotu. Od nazwiska właściciela miejscowość nazwano Orłowem. W latach międzywojennych powstały tu liczne wille i pensjonaty. Nad morzem mała plaża i drewniane molo spacerowe. Przy ul. Orłowskiej 6 domek, w którym w 1920 r. spędzał wakacje Stefan Żeromski (tablica pamiątkowa). W południowej części Orłowa leży dawny majątek Kolibki, od XVII w. własność Sobieskich. Podobno przebywała tu żona Jana III Sobieskiego - królowa Marysieńka. Dwór neogotycki z poł. XIX w., obok budynek dawnej stajni i powozowni.