Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Władysławowo - turystyka i rekreacja

02 kwiecień 2010r.

Nie jest przypadkiem, że Władysławowo jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim Wybrzeżu. Turystyka jest bowiem jedną z podstawowych dziedzin gospodarki - i trzeba przyznać, że rozwija się bardzo dynamicznie. Co roku powstają tu nowe pensjonaty i kwatery prywatne, a już istniejące obiekty ciągle podnoszą swój standard. Obecnie działa tu prawie 200 ośrodków wczasowych, hoteli i pensjonatów, liczne campingi i pola namiotowe oraz ogromna ilość kwater prywatnych.


Wypoczynek na Pomorzu

09 kwiecień 2010r.

Wypoczynek na Pomorzu może być bardzo różnorodny. Wszystko zależy w głównej mierze od tego, co kto lubi i jak zamierza spędzać wolny czas. Ponieważ nad Bałtykiem, możliwości spędzania wolnego czasu jest bardzo wiele, stąd też tak wielu turystów decyduje się na urlop właśnie nad Morzem Bałtyckim.


Co warto obejrzeć w Ustce - Ustka i jej atrakcje

19 lipiec 2010r.

Ustka - co warto obejrzeć. Główny ciąg turystyczny w Ustce wiedzie ulicą Marynarki Polskiej — najstarszy ciąg drożny miasta, który wspólnie z ulicą Kosynierów tworzył dawną osadę typu owalnicy. Przy ul. Marynarki Polskiej znajduje się kościół neogotycki z roku 1882 z nielicznymi pozostałościami dawnego barokowego wyposażenia, do którego należą dwa pająki z lat 1705 i 1707. Przy tym ciągu turystycznym zachowały się również stare domy rybackie z około 1800 roku o konstrukcji szkieletowej, często piętrowe z pięknie rzeźbionymi klasycystycznymi drzwiami frontowymi.