Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Dla miłośników białych żagli

01 kwiecień 2010r.

Gmina Władysławowo przyciąga nie tylko turystów "lądowych" - do portu we Władysławowie zawijają bowiem żeglarze nie tylko z Polski, ale z różnych stron świata. Szczególnie w sezonie żeglarskim, a więc od maja do października do portu zawijają liczne jachty sportowe i rekreacyjne. W lecie w porcie odbywają się również regaty i treningi załóg jachtów różnych klas olimpijskich, organizowane we współpracy z pobliskim Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo".


Władysławowo - zabytki muzea oraz inne atrakcje

01 kwiecień 2010r.

We Władysławowie wiele jest rzeczy wartych zobaczenia - oprócz skarbów, jakimi obdarzyła nas natura liczne są przecież także dzieła człowieka. Są to obiekty i miejsca, z którymi wiąże się historia - i ta patetyczna, o której uczymy się w szkole, i ta zwyczajna, przekazywana tylko w ustnych przekazach.


Władysławowo - turystyka i rekreacja

02 kwiecień 2010r.

Nie jest przypadkiem, że Władysławowo jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim Wybrzeżu. Turystyka jest bowiem jedną z podstawowych dziedzin gospodarki - i trzeba przyznać, że rozwija się bardzo dynamicznie. Co roku powstają tu nowe pensjonaty i kwatery prywatne, a już istniejące obiekty ciągle podnoszą swój standard. Obecnie działa tu prawie 200 ośrodków wczasowych, hoteli i pensjonatów, liczne campingi i pola namiotowe oraz ogromna ilość kwater prywatnych.


Hel

24 kwiecień 2010r.

Hel to malowniczo położone miasteczko na samym krańcu Półwyspu Helskiego. Hel jest otoczony z trzech stron wodą. W Helu znajduje się wspaniały port rybacki, a także przystań jachtowa, żeglugi morskiej i wojennej. Plaże są tu niezwykle piaszczyste, a w sezonie pilnowane przez ratowników, którym pomagają specjalne rasy psów. Przez to, że miasto jest tak wystawione na morskie działanie to często mocno tam wieje, jednak nigdzie nie znajdzie się tak urokliwego i niezwykłego miejsca na wypoczynek. Właśnie jedna z teorii na temat pochodzenia nazwy dowodzi, że Hel pochodzi od germańskiego określenia piekła, które kojarzyło się z zimnem.


Władysławowo

04 kwiecień 2010r.

Władysławowo jest to dość duże aczkolwiek bardzo atrakcyjne miasto położone bezpośrednio nad morzem. Jest to świetne miejsce na spędzenie urlopu czy też kolonii, ponieważ Władysławowo oferuje turystom bardzo wiele różnego rodzaju atrakcji. Ze względu na ściśle turystyczny charakter miasta, znalezienie kwatery nie powinno stanowić dla nikogo problemu, choć oczywiście warto o tym pomyśleć zawczasu. W zależności od miejsca noclegu, można je zamówić telefonicznie lub też przez internet, co jest niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem, jednakże jest ono udostępniane raczej przez hotele niż przez prywatnych gospodarzy oferujących pokoje do wynajęcia.


Co warto obejrzeć w Ustce - Ustka i jej atrakcje

19 lipiec 2010r.

Ustka - co warto obejrzeć. Główny ciąg turystyczny w Ustce wiedzie ulicą Marynarki Polskiej — najstarszy ciąg drożny miasta, który wspólnie z ulicą Kosynierów tworzył dawną osadę typu owalnicy. Przy ul. Marynarki Polskiej znajduje się kościół neogotycki z roku 1882 z nielicznymi pozostałościami dawnego barokowego wyposażenia, do którego należą dwa pająki z lat 1705 i 1707. Przy tym ciągu turystycznym zachowały się również stare domy rybackie z około 1800 roku o konstrukcji szkieletowej, często piętrowe z pięknie rzeźbionymi klasycystycznymi drzwiami frontowymi.