wczasy, wakacje, urlop
02 kwietnia 2010r.
Nie jest przypadkiem, że Władysławowo jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim Wybrzeżu. Turystyka jest bowiem jedną z podstawowych dziedzin gospodarki - i trzeba przyznać, że rozwija się bardzo dynamicznie. Co roku powstają tu nowe pensjonaty i kwatery prywatne, a już istniejące obiekty ciągle podnoszą swój standard. Obecnie działa tu prawie 200 ośrodków wczasowych, hoteli i pensjonatów, liczne campingi i pola namiotowe oraz ogromna ilość kwater prywatnych.
06 czerwca 2012r.
KOŁCZEWO 30 km Wieś letniskowa nad jeziorem o tej samej nazwie. Od północnego - zachodu niewielkie oczko - jezioro Raczę. W czasach słowiańskich Kołczewo było grodem. Centrum ma kształt okolnicy. Znajdują się tu: * Neogotycki kościół z II połowy XIX w. Wewnątrz można zobaczyć ambonę z końca XIX w., chrzcielnicę neogotycką, krucyfiks z XVIII w., świecznik wiszący i lichtarze z XIX w. Otoczony jest drzewami (dęby, żywotniki). * Stylowy dworek (obecnie szkoła) z XIX w. W pobliżu dwa potężne jesiony "Miłko" i "Przemko". * Nad jez. Kołczewo miejsce po grodzisku wczesnośredniowiecznym z X - XII w. Pole golfowe hotelu "Amber-Balic" (około 1,5 km na północny - zachód od wsi, przy
20 czerwca 2012r.
Z Ostrzyc można zrobić pieszą wycieczkę do odległej o 3,5 km wsi Goręczyna. Droga prowadzi na wschód od mostu na Raduni, a następnie wzdłuż jeziora Trzebno, długości około 1 km i powierzchni 29 ha, i dalej znów doliną Raduni. Goręczyno to pradawny ośrodek opola podległego początkowo kasztelanii gdańskiej. W 1241 r. istniała już "castelania Goruchino", należąca do księcia lubiszewskiego Sambora II. Należało do niej 18 okolicznych wsi, z czego 6 przestało istnieć w następnych wiekach. Teren opola i później kasztelanii należał do zamożniejszych na Kaszubach; został określony w dokumencie jako "villis utilibus preciosam" — dobra wiejskie korzystne znakomicie.