Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Szlakiem latarni morskich

05 kwiecień 2010r.

Latarnie morskie występujące nad morzem są bardzo charakterystycznym elementem tamtejszego krajobrazu. Niegdyś pełniły bardzo ważną funkcję, będąc znakami nawigacyjnymi, umieszczonymi wysoko na wieży, wskazywały ląd żeglarzom. Dziś natomiast są już obiektami nie używanymi, ale większość z nich zachowała się w bardzo dobrym stanie.


Małe kurorty czekają na turystów

08 kwiecień 2010r.

Od jakiegoś czasu, coraz więcej osób, zamiast wypoczynku w największych miastach nadmorskich, zdecydowanie woli wybrać mały kurort. Zwłaszcza, że tego typu kurortów mamy coraz więcej i cieszą się one sporą popularnością wśród turystów. Mają one także wiele zalet, które zauważają z pewnością ci, dla których podczas urlopu liczy się przede wszystkim cisza oraz spokój. W większych kurortach na plażach często panuje tłok, a w centrum miasta zetkniemy się z gwarem i hałasem.


Urlop w Ustce i jej okolicy

10 kwiecień 2010r.

Ustka, obok Łeba, Jarosławca i Rowów, jest jedną z piękniejszych polskich miejscowości nadmorskich, którą warto odwiedzić podczas wypoczynku nad morzem. Jeszcze do niedawna nie była tak znanym kurortem, dziś natomiast cieszy się sporą popularnością wśród zwiedzających. Odwiedza ją wielu turystów, zarówno z naszego kraju, jak i zza granicy. Wiele osób przyciąga tutaj z pewnością cicha i spokojna okolica, w której doskonale można odpocząć od zgiełku i wielkomiejskiego gwaru.


Co warto obejrzeć w Ustce - Ustka i jej atrakcje

19 lipiec 2010r.

Ustka - co warto obejrzeć. Główny ciąg turystyczny w Ustce wiedzie ulicą Marynarki Polskiej — najstarszy ciąg drożny miasta, który wspólnie z ulicą Kosynierów tworzył dawną osadę typu owalnicy. Przy ul. Marynarki Polskiej znajduje się kościół neogotycki z roku 1882 z nielicznymi pozostałościami dawnego barokowego wyposażenia, do którego należą dwa pająki z lat 1705 i 1707. Przy tym ciągu turystycznym zachowały się również stare domy rybackie z około 1800 roku o konstrukcji szkieletowej, często piętrowe z pięknie rzeźbionymi klasycystycznymi drzwiami frontowymi.


Wycieczki w okolice Ustki

15 wrzesień 2010r.

Wycieczki w okolice UstkiPrzewłoka — 3 km na wschód od Ustki. Stara osada z XV wieku o kształcie ulicówki, przy której zachowały się stare budynki szkieletowe. We wsi znajduje się kemping i schronisko młodzieżowe. Wytowno — 8 km na wschód od Ustki. Wieś do dziś zachowała owalnicowy układ ulic. Znana ze starych chałup szkieletowych wypełnionych gliną^ często krytych strzechą. W miejscowym kościele z XV wieku z gotycką wieżą znajduje się wyposażenie barokowe (ołtarz, ambona i epitafium) z XVII wieku oraz trzy rzeźby gotyckie m. in. Madonna z Dzieciątkiem z około 1400 roku. W otoczeniu dawnego dworu, dziś ośrodka kolonijnego znajduje się park z ciekawym choć mocno zniszczonym drzewostanem i rów dawnej fosy. Warto również zatrzymać się przy budynku bramnym, z roku 1774 z zachowanym zespołem bramnym, pozostałościach dawnej obory z resztkami drewnianej galerii spichrzowego piętra. Przed zagrodą rośnie stary dąb o obwodzie blisko 5 m.