Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  Następna >

Władysławowo nad morzem

30 października 2009r.

Władysławowo jest to dość duże aczkolwiek bardzo atrakcyjne miasto położone bezpośrednio nad morzem. Jest to świetne miejsce na spędzenie urlopu czy też kolonii, ponieważ Władysławowo oferuje turystom bardzo wiele różnego rodzaju atrakcji.


Kaszuby Nordowe - Kraina niezapomnianych wrażeń.

01 marca 2010r.

Półwysep. Wędrując po Kaszubach Północnych stwierdzamy, że trudno o bardziej zróżnicowany krajobrazowo i przyrodniczo region, gdzie wciąż żywa pozostaje kultura odwiecznych jej mieszkańców. O atrakcyjności zakątków tego miejsca decyduje nie tylko oblany wodami Morza Bałtyckiego i Zatoki Puckiej Półwysep Helski, ale także mocno zróżnicowane krajobrazowo tereny całego Pobrzeża Kaszubskiego. W piękne słoneczne dni, szerokie i piaszczyste plaże zapełniają się letnikami, zażywającymi na przemian wodnych i słonecznych kąpieli.


Władysławowo - plaża, morze, atrakcje

16 marca 2010r.

Władysławowo leży na północy Polski u nasady Półwyspu Helskiego. Od strony północnej przylega do Morza Bałtyckiego, od strony południowo-wschodniej - do Zatoki Puckiej. Gmina Władysławowo obejmuje 8 nadmorskich miejscowości od Chałup, poprzez Chłapowo, Rozewie, Jastrzębią Górę, Tupadły, Ostrowo do Karwi, które łączy 28 km odcinek plaży.


Ciekawostki Przyrodnicze i Krajobrazowe - Władysławowo

01 kwietnia 2010r.

Śmiało można chyba stwierdzić, że władysławowska ziemia jest jedną z najatrakcyjniejszych w całej Polsce. Występują tu wszystkie typy morskiego wybrzeża znane w Polsce: wydmowe, klifowe i zalewowe. Żadna inna gmina w Polsce nie może się też poszczycić tyloma rezerwatami w swoich granicach. Wystarczy tylko wymienić: Słone Łąki, Dolina Chłapowska, Przylądek Rozewie, Moroszka Bielawskiego Błota.


Dla miłośników białych żagli

01 kwietnia 2010r.

Gmina Władysławowo przyciąga nie tylko turystów "lądowych" - do portu we Władysławowie zawijają bowiem żeglarze nie tylko z Polski, ale z różnych stron świata. Szczególnie w sezonie żeglarskim, a więc od maja do października do portu zawijają liczne jachty sportowe i rekreacyjne. W lecie w porcie odbywają się również regaty i treningi załóg jachtów różnych klas olimpijskich, organizowane we współpracy z pobliskim Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo".


Windsurfingowa stolica Polski - Władysławowo

01 kwietnia 2010r.

Wiele jest miejsc dogodnych do pływania na desce z żaglem, ale jeżeli zapytać fanów tego pięknego sportu, jak jeden mąż wskażą to najlepsze (niektórzy mówią, że w całej Europie): Zatokę Pucką. Jest to naprawdę wymarzony akwen dla miłośników wiatru i wody, a szczególną popularnością cieszy się "początek" Półwyspu Helskiego, czyli odcinek między Władysławowem a Chałupami, gdzie w pogodne, wietrzne dni więcej widać żagli niż wody.


Władysławowo - zabytki muzea oraz inne atrakcje

01 kwietnia 2010r.

We Władysławowie wiele jest rzeczy wartych zobaczenia - oprócz skarbów, jakimi obdarzyła nas natura liczne są przecież także dzieła człowieka. Są to obiekty i miejsca, z którymi wiąże się historia - i ta patetyczna, o której uczymy się w szkole, i ta zwyczajna, przekazywana tylko w ustnych przekazach.


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >